
Magyarországon, Budapesten kerül megrendezésre 2022. szeptember 26. és 30. között az afrikai-eurázsiai vándorló vízimadarak védelméről szóló megállapodás (AEWA) részes feleinek 8. találkozója (MOP8).
Az európai vadászszervezetek gyűjtőszervezetének (European Federation for Hunting and Conservation, FACE) elnökével, Torbjörn Larssonnal és főtitkárával, David Scallannal folytatott megbeszélésen a felek egyetértettek abban, hogy közös értékeket vallanak a fenntartható természetgazdálkodás terén.
Kovács Zoltán közölte: elkezdték az egyeztetéseket arról, hogy miként lehetséges a FACE éves közgyűlésének megtartása a jövő évi budapesti világkiállítás keretein belül.
Az 1977-ben alapított, brüsszeli székhelyű FACE 7 millió európai vadász érdekeit képviseli, mint nemzetközi nonprofit civil szervezet. Ezzel a FACE a világ legnagyobb, a vadászokat képviselő testülete, és valószínűleg az egyik legnagyobb európai civil társadalmi szervezet. Harmichét európai ország – beleértve az összes európai uniós államot is – nemzeti vadászszövetségét tudja tagjai között.
A Safari Club Internationalt (SCI) képviselő Steve Skold elnökkel, Paul Babaz korábbi elnökkel, valamint Benjamin Cassidy kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatóval folytatott beszélgetésen Kovács Zoltán megerősítette, hogy – a koronavírus-járvány ellenére – az „Egy a Természettel” Vadászati és Természeti Világkiállítást változatlan időponttal, azaz 2021. szeptember 25. és október 14. között rendezi meg Magyarország.
Az SCI egy vadászokból álló nemzetközi szervezet, amelynek célja a vadászat szabadságának védelme és a vadvilág fenntartása. Több mint 50 ezer taggal és 180 helyi chapterrel rendelkezik az Egyesült Államokban, Kanadában és Európában – köztük Magyarországon is. A szervezet központja Washingtonban van, de kihelyezett irodái vannak Tucsonban és Arizonában is.
Az SCI etikai kódexe magában foglalja a vadvilág és az ökoszisztémák védelmét, a vadszabályok betartását, valamint a vadászati és halászati tisztviselők segítését. A szervezet több millió dollárt gyűjt a helyi megőrzésre, oktatásra, humanitárius és orvvadászat-ellenes tevékenységre.
Danene van der Westhuyzennel, az afrikai nemzeti vadászszövetségek ernyőszervezetének (The African Operators' and Professional Hunters' Associations of Africa, OPHAA) elnökével Kovács Zoltán megállapodott abban, hogy a szervezet kiállítóként részt vesz a budapesti világkiállításon.
Az OPHAA több afrikai ország vadászszervezeteit képviselő tagokból álló testület. Küldetése a tisztességes, fenntartható vadászat képviselete Afrikában, az országosan elismert afrikai vadászati szövetségek közötti kommunikáció, együttműködések és támogatási rendszer útján, egy olyan magatartási kódex alkalmazásával, amelyet a szövetséges egyesületek betartanak országaikban. A szervezet kiemelten küzd az Afrikában gyakori illegális vadászat ellen.
A Dallas Safari Club (DSC) képviselője, Matt Boguslawski online megbeszélésükön biztosította a kormánybiztost, hogy az észak-amerikai szervezet szintén részt vesz a 2021 őszén rendezett magyarországi világkiállításon.
Az 1982-ben alapított DSC egy küldetés-központú természetvédelmi szervezet, amely forrásokat gyűjt a helyi megőrzés, a természeti oktatás és a vadászok érdekképviseletének támogatására. Alapítványa révén többek közt afrikai elefánt- és oroszlánprojekteket, valamint orvvadászat elleni akciókat támogat.
Magyarországon, Budapesten kerül megrendezésre 2022. szeptember 26. és 30. között az afrikai-eurázsiai vándorló vízimadarak védelméről szóló megállapodás (AEWA) részes feleinek 8. találkozója (MOP8).
A Nimród Vadászújság 2022-ben első alkalommal írja ki a Sólyom-díjat, amely nevét a 110. évfolyamában járó lap neves publicistájáról, Kittenberger Kálmán levelezőtársáról, Láng Rudolfról kapta.