Magyarországon, Budapesten kerül megrendezésre 2022. szeptember 26. és 30. között az afrikai-eurázsiai vándorló vízimadarak védelméről szóló megállapodás (AEWA) részes feleinek 8. találkozója (MOP8).
A világkiállítás rövidfilmjeit is díjazták a gödöllői természetfilm fesztiválon
Drexler Szilárd rendező és Kocsis Tibor producer műve, az Ezeréves vadvízország a lecsapolások előtti Magyarország élővilágát, és az ott élt emberek természethez való viszonyát mutatja be. A film készítői hazánk még megmaradt vízi vadonjai mellett ellátogattak a Duna-deltába is, ahol arra keresték a választ, milyen is lehetett az „ezeréves vadvízország”?
Tóth Zsolt Marcell rendező munkája, a 10 Park Ezernyi Titka című sorozat epizódjai egy-egy nemzeti parkba kalauzolják el a nézőket. A magyar természetfilmekben eddig ritkán látott jelenetek alkalmassá teszik a filmeket televíziós bemutatásra is: az egyes részek olyan széleskörűen járják körbe a védett élőhelyeket és az ott élő fajokat, amivel eddig kevés hazai természetfilm büszkélkedhet.
Szintén Drexler Szilárd rendező és Kocsis Tibor producer munkáját dícséri a Viza - egy óriáshal útja című rövidfilm. Az alkotás a Kárpát-medence vizeinek korábbi legjelentősebb halászzsákmánya, a viza ezeréves történetével eleveníti fel, miképp változott meg hazánk legnagyobb folyóinak természeti képe. A „viza útján” tárgyszerű képet kaphatunk folyóink évszázados változásairól, élővilágáról, és halászati módszereiről a honfoglalástól egészen napjainkig.
A Nemzetközi Természet- és Környezetvédelmi Fesztiválon, amelynek elismeréseit a Gödöllői Királyi Kastélyban adták át, két szekcióban közel 1400 film versenyzett egymással.
A Nimród Vadászújság 2022-ben első alkalommal írja ki a Sólyom-díjat, amely nevét a 110. évfolyamában járó lap neves publicistájáról, Kittenberger Kálmán levelezőtársáról, Láng Rudolfról kapta.